reklama
reklama
Oleśnica - MojaOlesnica.pl. Aktualności z Oleśnicy i okolic.
Dziś jest poniedziałek, 20 listopada. Imieniny Anatola, Rafała, Edmunda.
reklama
reklama
reklama

Dalej przeciwko "dobrej zmianie"

Dodano: 2016-11-29 06:21:16 | Komentarzy: 67 | Kategoria: Aktualności
Do blogowania wrócił Sławomir Pytel - były wicestarosta, były członek PO, obecnie powiatowy radny. Zaznacza, że nadal razem z obecnymi działaczami partii chce być przeciwko "dobrej zmianie".


Sławomir Pytel

reklama

Były wicestarosta, a obecnie powiatowy radny Sławomir Pytel, do niedawna związany z Platformą Obywatelską, reaktywował swojego bloga pod adresem slawekpytel.blog.onet.pl.

Porusza w nim tematykę związaną głównie z lokalną polityką. Poniżej publikujemy wpis, jaki zamieścił pod tytułem "Dlaczego nie jestem już w PO" (pisownia oryginalna).

* * *

Dzisiaj spotkałem pana, który spytał mnie czy to prawda, że wystąpiłem z PO. Oczywiście potwierdziłem mu tą informację. Ale wyjaśniłem, że to raczej mnie, i nie tylko mnie, wyrzucono niż sam opuściłem partyjne szeregi.

Bo to, co się stało w oleśnickiej PO ja odbieram jako wyrzucenie mnie, i nie tylko mnie, z partii. Wszyscy już wiedzą, że kilka osób powołało nowe koło PO, które po rozwiązaniu dotychczasowych struktur w powiecie, przejęło rolę władz powiatowych właśnie. I może nie byłoby nic w tym dziwnego, ale powołanie nowych struktur oraz rozwiązanie istniejących, odbyło się w głębokiej tajemnicy przed niektórymi działaczami. O tych ruchach nikt nikogo nie informował i o wszystkim dowiedziałem się z prasy. Już po fakcie oczywiście. Najśmieszniejsze jest to, że działacze nowej PO próbują wmawiać, że nie mieli z tym nic wspólnego, bo rozwiązanie struktur powiatowych to decyzja Zarządu Krajowego Platformy. No tak, tylko po co władze wyższego szczebla miałyby robić zadymę, gdyby nie dostały sygnału do takiego działania od ludzi ze środowiska oleśnickiej PO? No bo chyba Zarząd Krajowy nie podjął takiej decyzji na podstawie informacji, o oleśnickiej Platformie, od PiSu na przykład? :lol: Dziecinnie brzmi przekonywanie, że obecny szef PO musiał to zrobić, bo dostał takie polecenie od władz regionu. Czyżby nowy przewodniczący dostał, znaną z „Ojca chrzestnego”, propozycję nie do odrzucenia? :-D

Szkoda, że członkowie nowej PO nie mieli na tyle odwagi, żeby powiedzieć szczerze i otwarcie jakie naprawdę były pobudki ich działania i po co rozwalili struktury i powołali nowe władze? I w tym wszystkim jest jeszcze jedno pytanie. Dlaczego zrobili to teraz, w przededniu nowych partyjnych wyborów w powiecie? Dlaczego nie przejęli władzy w oleśnickiej PO w sposób demokratyczny i w wyniku demokratycznych wyborów?

I jeszcze jedna rzecz. Po tym przewrocie nowy przewodniczący ogłasza wszem i wobec, że tak naprawdę ci, którzy znaleźli się poza nowym kołem, są nadal członkami PO i mogą, po weryfikacji, zasilić szeregi nowego koła. No i tu wyszedł brak doświadczenia i brak politycznego wyczucia nowego przewodniczącego, bo powiedział o jedno słowo za dużo. To słowo to „weryfikacja” starych działaczy. Tylko pan nowy przewodniczący nie poszedł o mały kroczek dalej i nie wyjaśnił na czym ta weryfikacja miałaby polegać. Działałem w PO prawie 11 lat, byłem szefem zarządu powiatowego przez 6 lat, ciężko pracowałem na sukcesy oleśnickiej Platformy i miałbym jeszcze przechodzić jakąś weryfikację? No to chyba lekka przesada. Czyżby wychodziło na to, że miałbym jakąś lojalkę podpisać? Ta „weryfikacja” to była kropla, która przelała czarę goryczy i zdecydowałem się, wraz z innymi osobami, oficjalnie z PO wystąpić. Ale mówiąc szczerze, to po tym siłowym przejęciu władzy w oleśnickiej Platformie czułem się wyrzucony z szeregów partyjnych i straciłem motywację, by dalej w partii działać. Po drugie, po co było więc wchodzić w towarzystwo, które mnie nie chce? Bo jeśli obecni partyjni działacze robili coś poza moimi plecami, w tajemnicy przede mną, to widać nie chcą ze mną współpracować. Z jakiegoś powodu nie podjęli ze mną rozmów, gdy planowali swój przewrót. Jak im więc zaufać i wierzyć, że w przyszłości znów nie wywiną mi podobnego numeru poza moimi plecami?

No i w ten sposób zakończył się partyjny rozdział w moim życiu. Szkoda tylko, że w takich okolicznościach. Ale wpływu na to nie miałem…

Ale nie ma co narzekać. Życie, to polityczne też, toczy się dalej… ;-)

* * *

Polityk w jeszcze innym wpisie odniósł się do jednego z wywiadów Jarosława Polańskiego z PO. Problemem wewnątrz "starej" Platformy miały być relacje z Porozumieniem Samorządowym 2018.

- Jeżeli mam być szczery to większość dyskusji przed podjęciem decyzji przez Zarząd Powiatowy partii zaczynała się pytaniem „a co Janek na to powie?” lub „czy Janek się nie zdenerwuje?”. Dodam tylko, że te pytania zadawały przeważnie dwie osoby z 7-osobowego zarządu powiatowego partii. Naprawdę często miałem wrażenie, że niektórzy w PO bardziej dają o interesy PS2018 niż o sprawy własnej partii - ujawnia Pytel. Zaznacza przy tym, że był przeciwnikiem łączenia obu organizacji w jeden organizm.

- Jarek, zapewniam Cię, że nadal będziemy po tej samej stronie barykady w walce z „dobrą zmianą”… Bo tak jak Ty uważam, że to żadna dobra zmiana… I na zakończenie. Nie podzielam optymizmu co do budowania mocnej i samodzielnej PO. Ostatnie wydarzenia temu po prostu przeczą. No i uważam, że wszystko, tzn. przejęcie władzy w powiatowej PO, było zrobione z jednej przyczyny. Większość w „starej” PO nie podziała poglądu, że należy mocno zacieśniać współpracę z PS2018. Tak mocno, że doszło do zatracenia samodzielności Platformy. Teraz członkowie „nowej” PO pozostaną pod wpływem PS2018 i zatracą swoją wyrazistość i samodzielność. Ich siła w Radzie Powiatu i Radzie Miasta Oleśnica drastycznie zmalała i właściwie nie będzie słyszalny ich głos. Powiatowa PO jest obecnie słaba jak nigdy przedtem. Ale widać niektórym o to chodziło. Mimo wszytko szczerze życzę Jarkowi i niedawnym kolegom jak najlepiej - oświadczył S. Pytel.

rd
reklama
Podziel się tym artykułem na Facebooku
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Skomentuj

Osoba komentująca oświadcza, że nie będzie publikować treści o charakterze bezprawnym i tym samym akceptuje regulamin. Komentarze internautów nie muszą być zgodne z poglądami redakcji.
Podpis:

Komentarze (67)

Sławek jest fporzo.

Podpis: fb
Dodano: 2016-12-04 01:40:07 | Zgłoś naruszenie

to dobrze, ze takich ludzi się wywala. On nie zasłużył być POłowcem tam trzeba mieć baranie j....ra

Podpis: czes
Dodano: 2016-11-30 09:40:21 | Zgłoś naruszenie

https://www.youtube.com/watch?v=VAc3eBmaN4E

Podpis: Co powie Janek ? :)
Dodano: 2016-11-30 09:35:38 | Zgłoś naruszenie

@taki klimat, wpisując tu komentarz sam do tego dna i 10 m mułu się zaliczyłeś.

Podpis: hahaha
Dodano: 2016-11-30 09:33:15 | Zgłoś naruszenie

Jacy komentujący takie komentarze. Czyli dno i 10 metrów mułu.

Podpis: taki klimat
Dodano: 2016-11-30 09:31:04 | Zgłoś naruszenie

Niektórzy od dawna uważają że pan Bronś od wielu lat trząsł całym miastem i powiatem dobiera sobie ludzi - którzy nie potrafią być samodzielni -o podejmowaniu niezależnych decyzji tu nie ma mowy - pewnie każda decyzja to telefon do guru.Tak panie Polański, Sarna Efinowicz Susidko i inni - słabeusze intelektualni tym bardziej polityczne ciamajdy. Panie Pytel uważałem że pan też w tym stadzie egzystuje ale miał pan trochę więcej godności i honoru osobistego od kolegów i koleżanek bo widać że przeszkadzały panu słowa "A CO NA TO JANEK?"

Podpis: eh
Dodano: 2016-11-30 08:34:36 | Zgłoś naruszenie

"Jeżeli mam być szczery to większość dyskusji przed podjęciem decyzji przez Zarząd Powiatowy partii zaczynała się pytaniem ?a co Janek na to powie?? - i to jest cała moc PO

Podpis: ,
Dodano: 2016-11-30 00:25:58 | Zgłoś naruszenie

Przykład idzie z góry widać że rządy PiSu to rządy nie fachowców a pomazańców JK, co widać i w Oleśnicy, patrzą tylko wstecz co i kogo da się zniszczyć to zniszczyć, nic do przodu i nic się dobrego nie dzieje. Porażka.....

Podpis: Olesniczanin
Dodano: 2016-11-29 23:26:39 | Zgłoś naruszenie

Do jasnej cholery!! To kto doprowadził do katastrofy finansów Starostwa??? Nieudacznicy, śmiejący się nam w twarz??!

Podpis: Ole!!
Dodano: 2016-11-29 23:08:12 | Zgłoś naruszenie

ELEMENTARNA SPRWIEDLIWOŚĆ!! Kiedy rozliczymy Nieudaczników???

Podpis: Elementarna Sprawiedliwość!
Dodano: 2016-11-29 23:05:37 | Zgłoś naruszenie

Rozliczyć Radnego Nieudacznika i Nieudacznika Starostę!!

Podpis: Elementarna Sprawiedliwość!
Dodano: 2016-11-29 22:55:14 | Zgłoś naruszenie

Ta sprawa nie skończy się wesołym oberkiem jak sądzi Radny Nieudacznik?!

Podpis: O, Q...!
Dodano: 2016-11-29 22:53:06 | Zgłoś naruszenie

Ktoś, kto chroni Nieudacznika Starostę i Nieudacznika Radnego sam źle skończy??

Podpis: Co Prawda, to Prawda
Dodano: 2016-11-29 22:51:11 | Zgłoś naruszenie

Frasyniuk apeluje do Polaków. "Każdy może być Józefem P." Radny Niedacznik też POwinien być Józefem P.???! Kto doprowadził do katastrofy finansów Starostwa"

Podpis: Cicha Woda
Dodano: 2016-11-29 22:47:00 | Zgłoś naruszenie

Mamy też bp Pieronka co to ma ambonę w GW-nie i spowiada się cyklicznie u Stokrotki??!

Podpis: J-M
Dodano: 2016-11-29 22:40:32 | Zgłoś naruszenie

Widać, że Radny Nieudacznik jest równiejszy, jak...?!

Podpis: Ole!!
Dodano: 2016-11-29 22:36:58 | Zgłoś naruszenie

Wszyscy są równi ale...??

Podpis: Ale!
Dodano: 2016-11-29 22:31:37 | Zgłoś naruszenie

Od kiedy Radny Nieudacznik przezywany jest jako Janek??

Podpis: Od kiedy?
Dodano: 2016-11-29 22:30:36 | Zgłoś naruszenie

Brawo Panie Janku, tyle o Panu piszą, znaczy że jesteś dobry w tym co robisz, liczą się z Tobą i Ciebie się boją. Tak trzymaj!!!

Podpis: Kaj
Dodano: 2016-11-29 22:24:57 | Zgłoś naruszenie

Skoro papież wygaduje głupstwa to dlaczego Radny Nieudacznik nie może pisać głupot??!

Podpis: Wszyscy są równi
Dodano: 2016-11-29 22:24:55 | Zgłoś naruszenie

PW Media © 2009-2017
@:
Nawigacja
- Kontakt z redakcją
- Reklama na portalu MojaOlesnica.pl
- Regulamin
- Polityka prywatności
MojaOlesnica.pl w mediach
społecznościowych
Facebook Instagram YouTube Twitter